You are here
Akcesoria spacerowe i do domu – co kupić dla szczeniaka? Akcesoria dla psów Pies 

Akcesoria spacerowe i do domu – co kupić dla szczeniaka?

akcesoria dla szczeniaka

Kupno lub adopcja szczeniaka to radosne przeżycie dla większości ludzi. Wielu od dawna marzyło o psie, niektórzy nawet od dzieciństwa. Nic dziwnego, że każdy przyszły opiekun psa chciałby odpowiednio przygotować się na przyjęcie go w domu. Ważne, żeby niczego mu nie zabrakło, a kupione rzeczy były dobrej jakości i cieszyły oko… Co kupić zanim szczeniak się pojawi, a jakie zakupy lepiej odłożyć na później?

Akcesoria do domu

Sklep zoologiczny stanie się teraz prawdopodobnie często odwiedzanym miejscem – warto więc wybrać taki z korzystnymi cenami, kompetentną obsługą i niezbyt daleko od domu. Dobrym wyborem dla osób nieco już zorientowanych w zakupach dla psa jest sklep internetowy. Po pierwsze należy wybrać odpowiednie miski i posłanie.Najlepsze są miski stalowe lub ceramiczne, ponieważ można je stosunkowo łatwo myć i dezynfekować. Regularne mycie miski jest bardzo ważne dla zdrowia psa. Druga miska, nieco mniejsza, będzie idealna na wodę. Można też ustawić w domu więcej misek z wodą, choć ta z jedzeniem powinna być w stałym miejscu. Posłanie dla szczeniaka powinno stać w miejscu, z którego może obserwować dom i mieszkańców. Najlepiej poświęcić w tym celu stary materac lub gruby koc, ponieważ szczeniaki często obgryzają posłania. Gdy tylko pies podrośnie, można odwiedzić sklep zoologiczny i kupić drogie, ładne posłanie.

Akcesoria spacerowe

Smycz i obroża to akcesoria, które przydadzą się od samego początku. Warto kupić smycz z regulowaną długością, najlepiej plecioną. żeby nie kusiła szczeniaka do jej obgryzania. Nie poleca się za to smyczy regulowanych – nie sposób za ich pomocą nauczyć psa spokojnego zachowania na spacerze. Sklep zoologiczny z pewnością będzie też oferował wiele obroży, jednak najlepsza dla szczeniaka będzie regulowana, podszyta miękką tkaniną obroża parciana. Istnieje wiele wzorów i kolorów takich smyczy. Metalowa z pewnością będzie za ciężka i niewygodna, a o kolczatkach lepiej od razu zapomnieć – nie służą budowaniu relacji z psem i właściwemu szkoleniu.

Related posts

Leave a Comment