You are here
Spaniele – elegancja i klasa! Pies 

Spaniele – elegancja i klasa!

Spaniele to zwinność, inteligencja, elegancja i klasa.

Obecnie możemy wyróżnić wiele ras psów myśliwskich. Wszystkie były wykorzystywane do pracy przy człowieku i wszystkie cechuje wspaniały charakter i miłe usposobienie. Rasy myśliwskie są podzielone na kilka grup: wyżły i setery, płochacze, psy dowodne, aportery. Najbardziej znani i wspaniali przedstawiciele płochaczy to właśnie spaniele. To psy, które bardzo czujnie i aktywnie buszują wśród traw, zarośli i krzaków, wypłaszając ptactwo. Spaniele potrafią bez wytchnienia pracować w terenie przez wiele godzin. Żaden teren nie sprawia im problemu, również woda. Swoją pracę wykonują z wielkim zapałem i oddaniem. Potrafią również doskonale aportować, dlatego też spaniel był wykorzystywany jako pies aportujący. W latach 40-tych XX wieku, hodowcy byli w stanie wyhodować psy, które bez większych problemów mogły brać udział w próbach pracy czy też w konkursach piękności. Obecnie różnice pomiędzy spanielami użytkowymi, a tymi typowymi domowymi są wyraźne.

Do najbardziej znanych i popularnych spanieli możemy zaliczyć Cocker spaniela angielskiego i amerykańskiego. Cocker spaniele to psy o przepięknej, długiej szacie i charakterystycznych długich uszach. Rasę tę możemy podzielić na psy użytkowe, które są smuklejsze, lżejsze, mają krótką sierść i silniejsze popędy łowieckie oraz na psy wystawowe. Cocker spaniele biorące udział w wystawach psów rasowych, mają gęstą, dłuższą sierść, są cięższe, o uroczym i słodkim wyrazie pyszczka.

Cocker spaniele to psy bardzo radosne, ujmujące swym charakterem i wyglądem, inteligentne. Dla niego jego rodzina jest najważniejsza, do której ogromnie jest przywiązany. Cocker spaniel to rasa wszechstronna. Ma doskonały węch, wrodzony instynkt przeszukiwania terenu, jest energiczny i aktywny. Bez problemu poradzi sobie w psich sportach, może pracować z powodzeniem w dogoterapii oraz jako płochacz lub aporter, pod warunkiem że dany osobnik tej rasy ma do tego predyspozycje. O tym najlepiej będzie wiedział hodowca i jego właściciel.

look4dog spaniel

Cocker spaniele to psy bardzo rodzinne i zazwyczaj nie sprawiają problemu, a ich wychowanie jest łatwe i przyjemne. To rasa odpowiednia dla osób aktywnych i rodzin z dziećmi. Świetny kompan do zabaw, spacerów i wyjazdów. Spaniele mają wielkie serce, doskonałe poczucie humoru i dlatego są tak niezwykłą rasą. Jednak należy pamiętać, aby odpowiednio go wychować, socjalizować i nauczyć co mu wolno, a czego nie. Zaniedbany spaniel i pozostawiony sam sobie, będzie się czuł źle i swoją energię rozładuje w sposób, który nie będzie przez Was do zaakceptowania.

Tak jak w każdej rasie, mogą wystąpić znaczne różnice wśród spanieli. Trafiają się psy lękliwe, nerwowe, agresywne czy nadpobudliwe. Hodowle spanieli trzeba dlatego wybierać starannie i odpowiedzialnie.

Partnerem wpisy jest https://www.look4dog.com

Related posts

Leave a Comment